Poradnia Reumatologiczna Warszawa - dobry reumatolog Warszawa
Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się szerokim spektrum chorób, w tym chorób autoimmunologicznych. W rozumieniu klasycznym pomocy u reumatologa szukają głównie pacjenci z zaawansowaną chorobą zwyrodnieniową stawów oraz schorzeniami związanymi z bólami pleców. Drugą grupę pacjentów stanowią chorzy z chorobami autoimmunologicznymi takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, zespół Sjogrena, twardzina układowa czy też zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Lekarz specjalista reumatolog przyjmujący w naszej poradni reumatologicznej posiada uprawnienia do wykonywania kapilaroskopii.
Zespół Poradni Reumatologicznej
Grafik pracy Poradni
Poradnia reumatologiczna w Warszawie - diagnozujemy i leczymy choroby reumatyczne
W poradni reumatologicznej zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób reumatologicznych i autoimmunologicznych takich jak zapalenie wielomięśniowe, łuszczycowe zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów czy toczeń rumieniowaty układowy. Dzięki nieszablonowemu podejściu i skuteczniej diagnostyce często możemy poznać przyczynę powstałej choroby autoimmunologicznej, skutecznie ją eliminując.
Jak wygląda diagnoza chorób reumatologicznych?
Diagnostyka chorób reumatologicznych wymaga szczególnego, holistycznego i indywidualnego podejścia do pacjenta. Z każdym pacjentem w naszej Poradni Reumatologicznej OpraMed przeprowadzany jest przez lekarzy reumatologów przyjmujących w naszych gabinetach prywatnych szczegółowy wywiad chorobowy, a następnie zalecane nieszablonowe podejście diagnostyczne. Nasze metody terapii nie ograniczają się do sterydoterapii, ale obejmują nowoczesne podejście do medycyny uwzględniające najnowsze wytyczne EULAR w połączeniu ze sprawdzonymi rozwiązaniami w zakresie reumatologii stosowanymi w przychodni OpraMed.
Diagnoza i leczenie chorób reumatologicznych w OpraMed
Kapilaroskopia w Warszawie
W naszej poradni reumatologicznej, jako jednej z nielicznych możesz wykonać kapilaroskopię. Wiemy jak trudno jest wykonać to badanie na terenie Warszawy. Kapilaroskopia jest metodą innowacyjną, nieocenioną przy diagnostyce chorób reumatycznych i autoimmunologicznych.
Jakie choroby reumatologiczne leczymy?
RZS (Reumatoidalne zapalenie stawów)
Reumatoidalne zapalenie stawów (w skrócie RZS, znane dawniej jako gościec) jest przewlekłą chorobą tkanki łącznej o immunologicznym podłożu, bez jasno określonej przyczyny. Choroba cechuje się przede wszystkim zapaleniem symetrycznych stawów oraz objawami układowymi.
ZZSK (Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa)
Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK) powoduje, że w miejscu elastycznych połączeń kręgów kręgosłupa tworzą się zespolenia kostne. Chory sztywnieje, najczęściej przyjmując pochyloną pozycję i nie może się wyprostować.
Toczeń
Toczeń to jedna z przewlekłych chorób autoimmunologicznych. Niestety, do dzisiaj nie wiadomo, co jest przyczyną jej powstawania. Istnieją jednak czynniki zwiększające ryzyko jej wystąpienia.
Łuszczycowe zapalenie stawów
Łuszczycowe zapalenie stawów to stan zapalny stawów, występujący w łuszczycy. Zapalenie obejmuje stawy międzypaliczkowe, kręgosłupa, krzyżowo-biodrowe, ale także zapalenie skóry czy paznokci. Łuszczycowe zapalenie stawów zaliczane jest do chorób z autoagresji, czyli takich, w których układ immunologiczny niszczy komórki własnego organizmu.
Zespół Sjogrena
Zespół Sjögrena to schorzenie autoimmunologiczne, w którym pojawiają się wady gruczołu łzowego oraz ślinianek
Osteoporoza
Osteoporoza jest patologicznym zredukowaniem masy kości w odniesieniu do normy wieku, płci oraz rasy, prowadzące do nieprawidłowości w obrębie szkieletu. Jest to najczęściej występująca choroba kości, która dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn.
Kolagenozy
Kolagenozy to nazwa grupy chorób tkanki łącznej, które powodują w niej patologiczne zmiany zwyrodnieniowe. Do kolagenoz należą: reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowy układowy oraz układowe zapalenie naczyń. Kolagenozy najczęściej dotyczą skóry i stawów.
Fibromialgia
To była mało znana, zaliczana do schorzeń reumatycznych, choroba. Teraz zrobiło się o niej głośno, bo Lady Gaga przyznała, że na nią cierpi. Jakie są objawy fibromialgii? Rano budzisz się wyczerpany, zesztywniały i obolały. Zawodzi cię pamięć, a ból w całym ciele pojawia się na zmianę z innymi dolegliwościami.
Choroby mięsni i stawów
Bóle mięśni i stawów (mięśniowo-stawowe) mogą być objawem wielu chorób, nie tylko samych mięśni, lecz także schorzeń układu nerwowego, infekcji wirusowych (np. grypy) i chorób ogólnoustrojowych (np. niedoczynności tarczycy).
Kiedy zgłosić się do poradni reumatologicznej?
Prowadzona przez nas w Warszawie poradnia reumatologiczna zajmie się diagnozowaniem wszelkich niepokojących objawów, w tym przewlekłego bólu. Problemy ze stawami coraz częściej dotykają nie tylko osoby starsze, więc jeśli coś wywołuje Twoje obawy, zawsze można zgłosić się do nas, gdzie porozmawia z Tobą dobry reumatolog. Nawracające obrzęki, a także pogorszenie elastyczności stawów, to wyraźne oznaki, że zaistniała jakaś nieprawidłowość i warto podjąć odpowiednie kroki. Gdy masz problem z opuchlizną i bólem, istnieje ryzyko, że ich przyczyną są choroby reumatyczne.
Bardzo łatwo jest ignorować powyższe objawy, zwłaszcza w przypadku takich dolegliwości, jak zapalenie mięśniowe. Zmniejszona tolerancja na wysiłek wydaje się na początku czymś normalnym, co może zdarzyć się każdemu, jednak później kłopotliwe może okazać się, nawet wstanie z krzesła. Fachowa pomoc dobrego reumatologa jest wtedy niezbędna.
Ból stawów czy zmniejszona tolerancja wysiłku fizycznego na początku są traktowane jak chwilowa niedyspozycja, która może przydarzyć się każdemu, jednak ignorowanie oznak rozwijającej się choroby reumatologicznej może w konsekwencji doprowadzić do trudności w codziennym funkcjonowaniu i pogorszenia jakości życia. Wszelkie niepokojące symptomy warto skonsultować z lekarzem reumatologiem w naszej poradni, by jak najwcześniej rozpocząć diagnostykę i podjąć odpowiednie leczenie. Lekarz reumatolog w poradni reumatologicznej jest do Twojej dyspozycji.
Dlaczego warto wybrać się do dobrego reumatologa?
Prowadzona w naszej przychodni diagnostyka ma na celu ustalenie przyczyn określonych objawów i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Symptomami, które powinny wzbudzić czujność i skłonić do podjęcia diagnostyki u lekarza reumatologa są przede wszystkim: ból i sztywność stawów, obrzęk stawów, zaczerwienienie i wzmożone ucieplenie w okolicy stawu, nadwrażliwość na dotyk, mrowienia i drętwienia kończyn. Wykonanie badań u dobrego reumatologa jest też szczególnie ważne, jeśli podobne dolegliwości dotknęły Cię już wcześniej.
W poradni reumatologicznej pomagamy Pacjentom zmagającym się z zapaleniem wielomięśniowym, czy innymi schorzeniami związanym ze stawami. Poza przeprowadzeniem wstępnych badań, planujemy rehabilitację, wydajemy skierowania i wdrażamy kompleksowe leczenie chorób reumatologicznych.
Poradnia reumatologiczna w Warszawie - leczenie chorób zapalnych
Jeśli zauważyłeś u siebie któryś z wyżej wymienionych objawów, powinieneś szybko reagować! Skorzystanie z pomocy dobrego reumatologa to w takich przypadkach najlepsze rozwiązanie. Stosujemy innowacyjne techniki, dzięki którym jesteśmy w stanie wykrywać nawet wiele utajonych chorób wewnętrznych. Aby umówić się na wizytę w naszej poradni reumatologicznej w Warszawie, wystarczy zadzwonić. Nasze nieszablonowe i holistyczne podejście pozwala na efektywnie leczenie i pozbycie się wielu problemów zdrowotnych. Zaufaj naszemu lekarzowi. Najlepszy reumatolog jest tutaj dla Ciebie.
Zakres oferty Poradni Reumatologicznej OpraMed Warszawa
Diagnostyka:
Leczone choroby: