Poradnia PREP Warszawa - skuteczna profilaktyka PREP

Problem zakażeń wirusem HIV jest jednym z podstawowych zagadnień zdrowia publicznego na całym świecie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wirusem HIV zakażają się głównie osoby młode, a obecnie żyje na świecie około 38 milionów zakażonych. W Centrum Medycznym OpraMed działa nowoczesna poradnia PREP czyli poradnia profilaktyki przedekspozycyjnej przeciwko HIV.

Profilaktyka PrEP, PEP

Diagnostyka chorób wenerycznych

Test HIV

UWAGA!
Poradnia pracuje wyłącznie w trybie komercyjnym

Zespół Poradni Profilaktycznej PREP


Grafik pracy Poradni


  • Poniedziałek$10:00-18:00
  • Wtorek$10:00-18:00
  • Czwartek$10:00-18:00
  • Piątek$10:00-18:00
Chcesz się umówić na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas

Rejestracja
Godziny pracy rejestracji

  • Poniedziałek - Piątek$10:00 - 20:00
  • Sobota - Niedziela$nieczynne

Poradnia Profilaktyczna PREP OpraMed

Stosowanie PrEPu w krajach zachodnich jest już codziennością, w Polsce temat raczkuje jednak coraz więcej osób decyduje się na taką profilaktykę. OpraMed propaguje innowacyjne metody, a nasza skuteczność w leczeniu wirusa HPV zobowiązuje nas do stosowania profilaktyki przeciwko wirusowi HIV. W Centrum Medycznym OpraMed świadczymy porady z zakresu profilaktyki, diagnostyki, leczenia i monitorowania chorób przenoszonych drogą płciową.

profilaktyka przedekspozycyjna zakażenia hiv

PROFILAKTYKA zakażeń przenoszonych drogą płciową  „Świadomy sex”

jak zmniejszyć ryzyko zakażenia hiv

PrEP

PEP

DIAGNOSTYKA HIV i chorób wenerycznych „Niebezpieczny stosunek”

Choroby weneryczne

dzięki prep ryzyko zakażenia hiv zmniejszało się o wiele procent

Test HIV

LECZENIE „Bądź czujny”

Sukcesy w terapii naszych pacjentów są dowodem na to, że choroby przewlekłe można wyleczyć!

Zakażenie wirusem HIV

 

Problem zakażeniem wirusem HIV jest jednym z podstawowych zagadnień zdrowia publicznego na całym świecie. Dzieje się tak, ponieważ wirusem HIV zakażają się głównie osoby młode, a obecnie żyje na świecie około 38 milionów zarażonych.

W Centrum Medycznym OpraMed działa nowoczesna poradnia PREP czyli poradnia profilaktyki przedekspozycyjnej przeciwko HIV.

Stosowanie PrEPu w krajach zachodnich jest już codziennością, w Polsce temat raczkuje jednak coraz więcej osób decyduje się na taką profilaktykę. OpraMed propaguje innowacyjne metody, a nasza skuteczność w leczeniu wirusa HPV zobowiązuje nas do stosowania profilaktyki przeciwko wirusowi HIV.

ciąża a hiv

JAK MOŻE DOJŚĆ DO ZAKAŻENIA HIV

bezpieczeństwo prep

Kontakty seksualne

badań ochronne stężenie leku

Kontakt z krwią

leki należy przyjmować regularnie

Ciąża

Co to jest PrEP

PrEP jest profilaktyką farmakologiczną stosowną przed potencjalną ekspozycją na wirus HIV, polegającą na przyjmowaniu dwóch leków antyretrowirusowych (tenofowir i emtrycytabina) w postaci jednej tabletki.

Jak działa PrEP?

PrEP działa tylko wtedy, gdy stężenie tenofowiru i emtrycytabiny w osoczu jest stałe. Oznacza to, że PrEP będzie działać tylko wtedy gdy jest przyjmowany w określonym schemacie. PrEP należy bezwzględnie kontynuować, aby ustrzec się ewentualnych konsekwencji związanych z ryzykiem zakażenia HIV.

Komu zalecany jest PrEP

Zalecamy PrEP osobom mającym bogate życie seksualne, nie stosującym prezerwatywy, żyjącym z partnerem zakażonym HIV lub mającym kontakt z osobą zakażoną HIV, lub nieufającym obecnemu partnerowi ze względu na możliwe posiadanie dodatkowych partnerów seksualnych, a także mężczyzn mających kontakty seksualne z mężczyznami i kobiet mających kontakty seksualne z innymi kobietami. Ewentualne zakażenie chorobami wenerycznymi zwiększa ryzyko zakażenia również HIV. Osoby świadczące usługi seksualne i uprawiające stosunki seksualne po spożyciu substancji psychoaktywnych również powinny rozważyć profilaktykę PrEP.

Jak przyjmować PrEP?

W celu uniemożliwienia rozwoju wirusa HIV w organizmie należy stosować 1 tabletkę PrEPu regularnie w dawce: 1-0-0, o stałej porze – tak aby stężenie leku utrzymywało się na stałym poziomie.  Można też alternatywnie przyjmować tenofowir i emtrycytabine, czyli PrEP – 2 tabletki przyjęte od 2-8 godzin przed potencjalnym kontaktem z wirusem HIV i 1 tabletka PrEPu przyjmowana po 24 godzinach od kontaktu, kontynuując profilaktykę przez kolejne 2 dni w przypadku PREP doraźnego

Zakażenia wirusem HIV w Polsce

Podczas ryzykowanych kontaktów seksualnych, w trakcie uprawniania seksu z osobą zakażoną wirusem HIV lub przyjmującą narkotyki drogą dożylną ryzyko zakażeniem HIV wzrasta. W Polsce każdego roku wykrywa się około 2000 nowych zakażeń, podczas gdy są to tylko oficjalne dane. Nieoficjalnie zakażeń tych jest kilkaset razy więcej.

Wirus HIV po wniknięciu do organizmu pozostaje bezobjawowy, nie licząc pojawiającej się niekiedy ostrej choroby retrowirusowej, często mylonej z przeziębieniem lub grypą.

 

Skuteczność stosowania emtrycytabiny w połączeniu z tenofowirem poparta jest badaniami naukowymi.

Regularne stosowanie PrEPu zmniejsza ryzyko zakażeniem HIV nawet o 92%!

Działania niepożadane przy stosowaniu PrEP

Jak każdy lek, również PrEP może dawać objawy niepożądane związane z oddziaływaniem tenofowiru i emtrycytabiny na organizm. Niektórzy pacjenci zgłaszają nudności i brak apetytu. Może pojawić się biegunka i wymioty. Niekiedy występują bóle głowy i stawów. Objawy te nie są zwykle nasilone i samoistnie mijają po 3 tygodniach stosowania PrEPu. Czasem pojawia się neutropenia, dlatego każdy pacjent jest przez nas regularnie badany.

 

Kiedy zacząć zażywać PrEP

Chęć przyjmowania PrEPu poprzedzona jest konsultacją lekarską, podczas której zostanie wyjaśniona cała procedura przyjmowania PrEPu.  

Pacjent, który zaczyna swoją przygodę z PrEP musi mieć wykonany panel badań laboratoryjnych, w tym weryfikację statusu immunologicznego na kontakt z chorobami wenerycznymi.

PreP - krótko i na temat:

- to lek, który może uchronić Cię przed HIV,
- przed wdrożeniem PreP konieczne są badania w kierunku HIV,
- PreP nie zabezpiecza przed innymi chorobami wenerycznymi.

Jesteś aktywny seksualnie - uzupełnij szczepienia:
WZW typu A, WZW typu B i HPV. 

CHLAMYDIOZA

KIŁA

RZEŻĄCZKA

EBV

CMV

HPV

HIV

HSV 1

WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY TYPU A

WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY TYPU B

WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY TYPU C