Leczenie chorób psychicznych Warszawa
Choroby psychiczne są powszechnym zjawiskiem występującym na całym świecie. Bez znaczenia ma status społeczny czy materialny. Trafne rozpoznanie choroby psychicznej jest niezwykle istotne dla pacjenta. Bywa tak, że chory w obawie przed negatywnymi ocenami odwleka wizytę u specjalisty. Choroby psychiczne w stanie przewlekłym destabilizują funkcjonowanie chorego w życiu codziennym oraz wywierają negatywny wpływ na osoby trzecie.
Przejdź do Poradni Chorób Psychicznych
Jak wygląda leczenie chorób psychnicznych w OpraMed?
W OpraMed usługi medyczne świadczą doświadczeni lekarze interniści oraz, w ramach komórki organizacyjnej pielęgniarki, zapewniając choremu profesjonalną pomoc. Każdy pacjent traktowany jest holistyczne i indywidualnie. Nasi lekarze pracują zespołowo, stosując najnowocześniejsze metody leczenia i diagnostyki chorób.
Objawy chorób psychicznych
Choroby psychiczne mogą objawiać się w sposób bardzo zróżnicowany:
Natręctwo myśli
Smutek
Myśli samobójcze
Nadpobudliwość
Agresja
To tylko niektóre z tych objawów. Każda choroba psychiczna wywiera wpływ na to, o czym myślimy, jak się zachowujemy i jak reagujemy na konkretne zdarzenia.
Jakie są przyczyny zapadalności na choroby psychiczne?
Choroby psychiczne mają podłoże organiczne lub idiopatyczne i mają swoje kategorie.
Do najczęstszych z nich należą:
Indywidualne podejście do chorób psychicznych w OpraMed
Leczenie chorób psychicznych musi odbywać się indywidualne a nie na podstawie konkretnego schematu. Sposób leczenia zależy od długości trwania choroby oraz objawów, które pacjent manifestuje. Lekarze w OpraMed nie skupiają się tylko na leczeniu objawowym. Staramy się znaleźć dokładną przyczynę problemów psychicznych, diagnozując choroby somatyczne. W naszej praktyce niezwykle często odkrywamy, że w wyniku przewlekłych stanów zapalnych i niezdiagnozowanych chorób może dojść do zaburzeń psychicznych. Leczenie choroby psychicznej wymaga podjęcia konkretnych działań, włączając między innymi pomoc psychologa i farmakoterapię. Przewlekły stres i nieprawidłowe zachowania w chorobie psychicznej potęgują zaburzenia w wydzielaniu substancji odpowiedzialnych za homeostazę naszego organizmu (m.in. hormonów, aminokwasów, witamin). W celu jak najbardziej skutecznego leczenia, bierzemy pod uwagę wszystkie nierówności, aby pacjent jak najszybciej wrócił do stanu sprzed choroby.
Wprowadzamy również psychoterapię, aby podnieść skuteczność leczenia chorób psychicznych.
Pamiętajmy, że choroby psychiczne to zaburzenia, których nie trzeba się wstydzić. Zrozumienie i akceptacja pomogą nam szybciej uporać się z problemem.