Obecnie dostęp do lekarza POZ czasem jest utrudniony ze względu na dużą ilość pacjentów w punktach POZ, związaną z sezonem jesiennym i nadal trwającą pandemią. Dodatkowo pacjenci nie zawsze są w stanie dojechać do placówki ze względu na ich stan zdrowia. Z artykułu dowiesz się, jak wygląda sprawa wizyt domowych oraz szczepień w domu. Przeczytaj więcej!
Kiedy wizyta domowa jest potrzebna?
Spis treści
Wizyta domowa kojarzy nam się z pacjentami obłożnie chorymi, dla których utrudniony lub całkowicie niemożliwy jest dojazd do przychodni. Przez pandemię coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z wizyty domowej, kiedy potrzebujemy sprawdzić stan naszego zdrowia. Szczególnie gdy nasze objawy są poważne — jak gorączka, nadmierne osłabienie, kaszel czy wymioty/biegunka. Wizyta domowa oszczędza stresu i niepokoju dzieciom. Chroni wszystkich przed spotkaniem się z innymi chorymi w poczekalni przychodni.
Dodatkowo wizyty domowe są bardzo wygodne, szczególnie dla pacjentów, którzy musieliby transportować się komunikacją miejską.
W Opramed dojeżdżamy także do pacjentów podejrzewających Covid-19, ale przy umawianiu wizyty powiadom o tym rejestratorkę, by lekarz mógł się odpowiednio zabezpieczyć.
Dla kogo wizyta domowa?
Wizyta domowa jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto nie czuje się na siłach, aby dojechać do przychodni. Ważną grupą docelową wizyt domowych są dzieci, które niełatwo mogą znieść wizytę w przychodni i bywa to dla nich stresujący moment. Zapracowane osoby, dzięki wizycie domowej mogą w końcu sprawdzić stan zdrowia i nie odkładać badania na późniejszy termin. Często na wizyty domowe decydują się także rodzice noworodków, argumentując to obawą przed zarażeniem innymi chorobami w przychodni.
Ile kosztuje wizyta domowa?
Koszt wizyty domowej uzależniony jest od czasu jej trwania, odległości do dojazdu do pacjenta. Warto zastanowić się już na starcie, zamawiając wizytę domową, czy podczas wizyty domowej będą wykonywane badania i poinformować o tym podczas rejestracji.
Badania krwi podczas wizyty domowej
Podczas wizyty domowej z lekarzem w Opramed możesz wykonać badania krwi. Na miejsce wraz z lekarzem przyjeżdża pielęgniarka lub ratownik medyczny, która wykonuje zlecone badania krwi. Mogą to być badania podstawowe jak morfologia, badanie moczu czy tarczycy, jak i bardziej rozszerzony panel określający stan zapalny w organizmie, badając np. boreliozę czy panele alergiczne. Dodatkowo w Opramed możesz zamówić samą usługę badań krwi w domu pacjenta. Na takie zlecenie wysyłana jest pielęgniarka lub ratownik medyczny, bez obecności lekarza.
Sprawdź jakie badania oferujemy w Opramed!
Wizyta domowa Opramed Warszawa
W przychodni Opramed, wizyty domowe możliwe są od poniedziałku do piątku. Cena wizyty uzależniona jest od ilości przeprowadzanych badań. W naszej przychodni dbamy o każdego pacjenta, dlatego, nawet gdy podejrzewasz Covid-19, i chcesz sprawdzić stan swoich płuc, umów się na wizytę domową, wykonamy Ci test, lekarz osłucha Cię i sprawdzi natlenowanie krwi pulsoksymetrem. Dojeżdżamy do pacjentów na terenie całej Warszawy.
Szczepienie w domu — dla kogo?
Oprócz wizyty domowej pacjenci mogą umówić się na szczepienie w domu. Wtedy, gdy na przykład poruszają się na wózku inwalidzkim lub nie mogą samodzielnie chodzić.
Ile kosztuje szczepienie w domu?
Dojazd na szczepienie jest refundowany w ramach NFZ. W ramach obsługi szczepienia w Opramed skupiamy się na okolicy Warszawa Włochy, Warszawa Bemowo, Warszawa Ursus.
Jeśli jesteś z innej części Warszawy lub innego miasta sprawdź na stronie NFZ, które placówki oferują szczepienie w domu.
Kto wykonuje szczepienie w domu?
Obecne prawo dozwala kwalifikację do szczepień realizowaną przez pielęgniarki czy ratowników. Podczas wizyt ze szczepieniem w domu w zespole znajduje się lekarz i pielęgniarka lub ratownik medyczny, sam lekarz lub zespół pielęgniarka i ratownik.
Na co można się zaszczepić w domu?
W domu istnieje możliwość otrzymania szczepionki przeciwko COVID-19 i grypie. Stosowane są szczepionki, które znajdują się obecnie w Agencji Rezerw.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szczepionki na grypę, przeczytaj artykuł!